מתקפת המתכונים לפסח

אין הרבה דברים שיכולים להלחיץ מארח/ת יותר מאשר סעודת ליל הסדר. כמובן, זה תלוי בהיקף הארוחה ובמספר האורחים הצפויים להגיע, אבל בינינו, כולנו יודעים, שיש סוג מסוים של אורחים שגם שניים מסוגם זה מעל ומעבר. בלי להעליב אף אחד חלילה, אבל היי דודה שרה, אני יודעת שאת טבעונית וצליאקית ונמנעת מכל סוגי החסה באשר הם מסיבות אידאולוגיות והעוגות שלך אף פעם לא "נופלות" בניגוד לעוגות של אחרים. בכל אופן, כל מארח או מארחת וליל הסדר המאתגר שלהם כן? הניקיונות והסידור של הבית, ועריכת השולחן והדאגה שכולם יתנהגו בנימוס ולא יפוררו חטיפים על השטיח כי נו הרגע עברתי עליו ותכף כולם מגיעים… וזה עוד לפני שהתחלנו לנבור במתכונים האינסופיים לפסח.

מתכונים לפסח זו באמת תורה שלמה בפני עצמה. ספרי בישול שלמים יצאו לאור כשעל כריכתם מתנוססת בגאון הכותרת "מתכונים לפסח" ובאופן טבעי והגיוני, הם ממשיכים לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם, בכל הווריאציות האפשריות ובהתאם לזמנים המודרניים והטרנדים הקולינריים המשתנים מעת לעת. למשל, אם פעם המתכונים היו יחסית "צנועים" ומסורתיים יותר (קניידלך מסורתי, גפילטע פיש, מנות בשר, עוף ותפוחי אדמה למיניהם), הרי שהיום נפתחו המון אופציות נוספות, בעיקר כי אנשים הרבה יותר מודעים תזונתית וללא מעט אנשים יש מגבלות אכילה או שהם פשוט בוחרים להימנע ממזונות מסוימים מתוך אידאולוגיה או מסיבה בריאותית. זה די נחמד האמת כי זה הופך את שולחן החג למקום מעניין וצבעוני הרבה יותר.

היום, אם תחפשו ברשת מתכונים לפסח (עוד דבר שהעצים רבות את המגוון – האופציה שיש לאנשים לשתף את המתכונים שלהם ואת מגוון ההמצאות, הרעיונות וההמלצות שלהם למאכלים כשרים לפסח ולמנות מוצלחות לערב החג) תגלו מתכונים כשרים ללא גלוטן, מתכונים כשרים לפסח נטולי גלוקוז ומוצרי חלב, מתכונים לפסח לאוכלי קטניות דלי שומן ופחמימות, מתכונים לפסח בעשר דקות ומתכונים במיקרוגל משני רכיבים ועיניים עצומות. יש הכל מכל, צריך רק לברור ולבחור לפי העדפה, רמות קושי של ההכנה והאורחים הצפויים להגיע. למרות שאם גם לכם יש "דודה שרה", לא באמת משנה מה תכינו, שלה יותר מוצלח.

לבסוף, כדי לצלוח בשלום את האתגר הקרוי "ליל הסדר", למרות שכל קשר בינו לבין סדר מקרי בהחלט (לפחות המטבח שלי והבית בכלל שרויים בכאוס מוחלט במהלכו ובמיוחד אחריו) – צריך שוב – להבין כמה אורחים באים, להבין פחות או יותר מה ההעדפות והמגבלות של כל אחד מהם (לא להשתגע, זו לא תכנית כבקשתך, אבל בהחלט לדאוג שלנמנעים והמוגבלים תזונתית יהיה מה לשים בצלחת) ומה רמת ביצועינו במטבח. בהתאם לכך, תוכלו יותר בקלות וברוגע לתכנן את הכמויות המדויקות הנדרשות לכם ורמות הקושי של ההכנה. אחרי שהגדרתם את כל התנאים המפורטים להלן, יהיה לכם הרבה יותר קל למצוא מה שנכון לכם בתוך ים המתכונים לפסח המסתובבים אי שם בחוץ. חג שמח וקל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *